Hillbilly Party No.3

Tuhle akci mám opravdu moc rád. Až letos se mi však podařilo, díky výměně směn v práci, užít si celé dva dny. Na začátek září bylo počasí luxusní, celá scenerie kolem rybníku romantická, atmosféra pohodová a hudba skvělá. V pátek hned po zahájení nastoupila pro mě neznámá pražská rockabilly kapela Prague Rockabilly Cats. Dívčí vokální trio vepředu a čtyři hudebníci vzadu rozbalili skvělý set – poznal jsem v něm mimo jiné i předělávky od Eurythmics a Stray Cats. Pro návštěvníky si připravili i soutěž a vítěz získal netradiční cenu, koupit celý kapele panáky.

Po tomhle souboru nastoupil bluegrass v podobě New River Train. Některý písničky byly dobré, ale nejsem skalním fanouškem tohoto stylu, zvlášť když jde o ploužáky. Rockabilly trio Twisted Rod mělo cestou na koncert na dálnici defekt, tak nastupují Mordors Gang z Plzně. Tahle pomalu už legenda zpívá stále vlastní české texty na vlastní hudbu a pořád to zní vtipně a dobře, fakt super. Po nich už avizovaní Twisted Rod, kteří svým rock´n´ rollem uzavírají páteční program.

Sobotu zahajují Sunny Side, opět bluegrass, takže si projdu vozový park a ohodnocuji zaparkované krasavce na dvou, čtyřech a více kolech. Famózní je Fordka Fat Boy, s lebkou a rohy na kapotě, která působila monstrózně nejen ve dne, ale i plně osvětlená v noci. Konferenciérka to uvedla vtipně slovy “nebojte, to nejede vlak, to je jen Fat Boy“. Tenhle kousek později vyhrál i diváckou cenu a popravdě jsem ho nikdy před tím neviděl ani v amerických filmech. Prý jsou u nás jen tři kusy. Mě osobně nejvíce uchvátil Hot Rod, který přijel z Děčína, motor Chevrolet a na kapotě Ježka v kleci a na dveřích malůvku Bratrstva Kočičí pracky, osobně namalovanou legendárním Marko Čermákem, autorem komiksů Rychlé šípy.

Když jsem se namlsal, vrátil jsem se k podiu, kde nastoupil pro mě neznámý James Band. Skvělý a našláplý klasický rock´n roll. Po nich přišla krnovská psychobilly partička Rockin Jackals. Basák měl nohu v sádře, takže spíš basa podpírala jeho, než on ji, ale podal srdnatý výkon. Zpěvačka se snažila, hráli i Ramones, ale za polední roky jsem se psychobilly nějak nasytil a už mě tolik nebere, protože mi připadá pořád na jedno brdo.

Po nich přichází country Big Boy Band, který má stejně jako já rád Johnny Cashe a potom kapela Eddie Edwards and Friends. Slunce zapadlo, od vody se trochu ochladilo a na pláži zaplály příjemné ohýnky. Hudební závěr obstarávají hosté z Polska, o kterých jsem taky nikdy neslyšel Monkey and The Baboons. Zpěvačka a saxofon tomu dávají skvělý říz a je to fakt skvělej odvaz. Škoda, že už musím odejít, ráno vstávám do práce.

Podle mého odhadu oproti loňsku opět značně přibylo návštěvníků – přijeli i z Rakouska, Slovenska a Polska, a to je jen dobře. Ještě že tu nebyli nějací politicky korektní aktivisté z Ameriky, ti by jistě množství konfederačních vlajek na autech považovali za sraz rasistů a pravděpodobně by hlasitě protestovali. Pořadatelé Radek, David a Petr fakt udělali parádní akci a osobně doufám, že je to nepřestane bavit a budou v tom pokračovat. Moc bych si to přál. Díky kluci.

Pro RockabillyCZ
Vítek Formánek a Eva Csölleová
3.-5. 9. 2021 Buňkov, Břehy u Přelouče
(Foto: autor)

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram