VIDEO

Dance Baby Dance – nový klip slovenské kapely The Crownies

Kapela The Crownies přichází s druhým singlem Dance Baby Dance se silným rytmem vyvolávajícím podmanivou touhu po pohybu a tanci, ve kterém cítit svobodu, vzpouru a nezávislost. Tu v klipu autenticky ztělesnili skvělí tanečníci z taneční skupiny B-Swing s neuvěřitelným nasazením.

Rockabilly styl je tady s námi přes 70 let a jistým způsobem je zde až dodnes. Za tato desetiletí se samozřejmě doba změnila a z technického hlediska se hudební průmysl posunul mílovými kroky.

Mohlo by se zdát, že hrát klasickým způsobem už vyšlo z módy, ale stále nás udivuje, jak to funguje na lidi. Okamžitě se začnou hýbat,“ říká Karol Trnovský z kapely The Crownies a pokračuje: „Asi je to proto, že podstata tohoto žánru zůstává nezměněna. Jde o silný rytmus, který vyvolává neodolatelnou touhu po pohybu a tanci.

Zajímavostí je, že první demo skladby Dance Baby Dance vzniklo současně s debutovým singlem Rockabilly Style v době před pandemií. Nakonec pořadí vydání singlů určil námět videoklipů a natáčení prvního singlu Rockabilly Style během pandemických opatření v exteriéru. „Nebylo by snadné v době přísných opatření natáčet taneční klip v interiéru s tolika tanečníky. Tehdy se všechno kolem covidu bralo dost vážně a nechtěli jsme nikoho dostat do problémů. Proto jsme museli Dance Baby Dance na čas odložit,“ Vysvětluje Karol Trnovský.

stars

Rockabilly party v Plzeňské Šeříkovce

The Brassbound Rockets (21. 4. 2023)

The Brassbound Rockets (21. 4. 2023)

stars

1950s Rockabilly!

stars

Rockabilly CZ Rumble 2022

Rockabilly CZ Rumble vol. 14, 2022 – oficiální fotografie najdete zde,
oficiální video pro nás vytvořil David Greifoner.
Hudba: Slapdash rockabilly

stars

Rockabilly CZ Rumble 2021

Rockabilly CZ Rumble vol. 13, 2021 – oficiální fotografie najdete zde,
oficiální video pro nás vytvořil kameraman Miloslav Holman.
Hudba: Petr Pospíšil (Gone Hepsville)

stars

O Vánocích přišla sedlčanská partička The Beautifuls
s novým klipem k singlu A Dynamite Girl z chystaného alba Golden Cut.
Koukněte na něj!

stars

Rockabilly CZ Rumble 2018

Rockabilly CZ Rumble vol. 10, 2018 – oficiální fotografie najdete zde
a přidáváme ještě oficiální video, které pro nás vytvořil Matěj Liška.
Hudba: The Railbones (Germany)

stars

Znáte ten pocit, kdy nevíte přesně proč, ale lidská přítomnost vám vadí. Jste v místnosti plné lidí, které máte rádi, všichni se dobře baví, ale vy byste nejradši utekli a byli prostě sami? Tak přesně o tomhle je nový singl Too Loud, ve kterém na sebe nový zpěvák kapely The Beautifuls Vašek Strýček navlíká nablýskaný mundúr, nasazuje úsměv a prochází přes šatnu ve fabrice na šichtu, na které nasadí úsměv a odehraje zbrusu nový song s vyparáděnou kapelou…

stars

Rockabilly CZ Rumble 2017

Fotografie z letošního Rockabilly CZ Rumble, jste už mohli vidět na Facebooku.
Ale teď tu máme pro vás také video! Jak to vypadalo letos na devátem Rublu?
Koukněte na to!
Hudba: Relax Trio, Video a střih: Matěj Liška

stars

Mordors Gang na FILMpro

Plzeňská partička Mordors Gang jako host Hudebního klubu Alana Rohana. 36. díl věnovaný „Mordorům“ byl vysílán kabelovou televizí FILMpro 28. 6. – 2. 7. 2017.

stars

Saturday friends

The Beautifuls – čtyřčlenná krojovaná sestava se vzteklou pandou ve znaku, vznikla v létě 2014 v Sedlčanech. Žánrově rockabilly a rock’n’roll, i když místy se nezapřou ani punkové a psychobilly kořeny. Živelná show, rostoucí repertoár vlastních písní proložený občasným vhodným coverem. Uhlazený vzhled s ostrými drápy.

První oficiální kapelní videoklip k písni Saturday Friends z chystaného EP s názvem The Best… so far!, které vyjde na přelomu května a června 2017. Černobílá stylizace v interiéru maloměstského divadla plná kontrastů a krásných žen.

stars

Rockabilly CZ Rumble 2016

Fotografie z letošního Rockabilly CZ Rumble, najdete jako vždy na Facebooku. Ale teď tu máme i krátký video sestřih. Kdo letos v polovině letních prázdnin navštívil Lesní divadlo v Řevnicích, může se zkusit najít, kdo nedorazil, může se alespoň podívat, jaká byla nálada 🙂
Video pro nás stejně jako loni zpracoval Ondřej Manda – díky moc!!!

stars

Born in wrong Time

Nový klip partičky Mr. Teddy and the Sidekicks ze Slovenska – ochutnávka z připravovaného CD, které by mělo být ještě do konce roku venku!!!

stars
5

Rockabilly CZ Rumble 2015

Fotografie z letošního Rockabilly CZ Rumble, najdete jako vždy na Facebooku.
Ale teď tu máme i krátký video sestřih. Kdo letos navštívil 1. srpna Lesní divadlo v Řevnicích, může se zkusit najít, kdo nedorazil, může se alespoň podívat, jaká byla nálada 🙂
Video pro nás letos zpracoval Ondřej Manda – díky moc!!!

stars

Rockabilly CZ Rumble 2014

Na to, jaký byl letošní Rockabilly CZ Rumble jste si už mohli podívat ve fotogalerii na Facebooku. Teď se můžete podívat i na oficiální video festivalu, stejně jako v předchozích letech z dílny 2D studia.

stars

Let’s Shake

Nové album ve stylu rockabilly 50. let představuje americký kytarista a zpěvák Brian Setzer (55) klipem Let’s Shake, výtvarníka a režiséra Kii Arense.

stars

Hot Rod dragstrip contest vol. 4

Máme tu pro vás jedno svižné video! Jak vypadal letošní ročník závodu motocyklů a hot-rodů na letišti v Žihli očima (objektivem) Plzeňského jezdce?
Autor: Bohumil Hůrka

stars

The Lennerockers & Friends

První část Rock&Rollového koncertu z Německého westernového městečka Pullmann City, který proběhl v roce 2006. Vystupují zde Crazy Cavan & The Rhythm Rockers, Graham Fenton, Johnny & The Roccos, The Lennerockers a The Skyrockers. Další díly najdete na YouTube.

1. Buzz Buzz A Diddle It FENTON, Graham & LENNEROCKERS
2. Here Comes The Train CRAZY CAVAN ‚N‘ THE RHYTHM R
3. Simply Beautiful LENNEROCKERS
4. Red Hot SKYROCKERS
5. Rockin‘ At The Ritz FENTON, Graham & LENNEROCKERS
6. Wildest Cat In Town CRAZY CAVAN ‚N‘ THE RHYTHM RO
7. Skifflebilly Bop LENNEROCKERS
8. Cherokee Boogie JOHNY & ROCCOS
9. While I’m Away FENTON, Graham & LENNEROCKERS

stars

Rusty Pistons Race

Studio Lady Luck Production právě zveřejnilo klip pražské kapely Slapdash rockabilly, kterou vytvořilo ve spolupráci s firmou Rusty Pistons. Filmeček se natáčel u příležitosti závodů Hot-Rodů v Žihli a můžete v něm poznat řadu „osobností“ české rockabilly a psychobilly scény. Svou přítomností klip podpořili např. členové kapel Budějcký křupani, Mordors Gang, nebo Green Monster.

Slapdash tímto děkují všem, kteří na klipu podíleli!!!

stars

Rozhovor Petra Hrabáka pro Pilsner Music Magazin

Hudební pořad, který představuje interprety plzeňského kraje. Tentokrát požádal Petra Hrabáka – zpěváka, kytaristy, skladatele, textaře a hlavně leadra kapely
Mordors Gang.

stars

Twisted Rod v Hudebním klubu Alana Rohana

Další rozhovor s rockabilly partičkou, tentokrát Twisted Rod, uveřejnilo klatovské studio FILMpro. Alan Rohan si ve svém hudebním klubu povídal s Filipem nejen o rockabilly…

stars

„Official video“ Rockabilly CZ Rumble!

Krátký sestřih Rockabilly CZ Rumble
pro nás stejně jako v předchozích letech luxusně zpracovalo Studio 2D.
Pokud se vám video bude líbit a líbil se vám i festival,
rádi vás za rok přivítáme příští rok v Lesním divadle v Řevnicích!!!!

stars

Hillbilly Helcats (Prague 27. 9. 2008)

stars

Crazy Wheels – Baby Blue Eyes – Lucerna 1997

stars

Rock & Roll 50’s Mix

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram