Slapdash rockabilly


Slapdash rockabilly


Pražské rockabilly trio bylo založené v roce 2005. Současnou sestavu tvoří:

Petr Židlický – kytara, hlavní zpěv
Jiří Hamouz – kontrabas, zpěv
Michal Mareš – bicí

Začátek můžeme hledat už v 90. Letech, kdy se Petr a Ferenc (Jan Štědronský) setkali v jedné z mála tehdejších českých kapel hrajících rockabilly – Crazy Wheels. Po několika úspěšných letech hraní se jejich cesty rozdělily, Ferenc si „odskočil“ do punkbilly formace The Gangnails, ve které působil až do roku 2007, kdy kapelu opustil a začal se naplno věnovat již jen nově vzniklým Slapdash Rockabilly. Petr zůstal věrný rockabilly a s bývalým zpěvákem Crazy Wheels založili novou formaci Go! Daddy O´, kterou na kontrabas doplnil Petrův kamarád z mládí Pavel Růžička.

Po letech se jejich cesty zase spojily a v roce 2005 se sešli na jednom podiu již všichni tři zakládající členové Slapdash Rockabilly (Petr, Ferenc a Pavel). Po 14ti letech (na začátku roku 2020) nahradil Pavla nový basista – Jirka Hamouz, který současně působí ve své swingové formaci Marty’s Henpecked Club.
Na konci roku 2022 opustil kapelu také Jan Štědronský, kterého nahradil Michal Mareš.

Za dobu své působnosti odehráli více než čtyři stovky koncertů. Pravidelně vyrážejí koncertovat i do zahraničí, zejména do Německa, Švýcarska, Polska, Rakouska, na Slovensko, ale také do Holandska či Belgie.

Na kontě mají čtyři CD, pár videoklipů a několik účastí na kompilacích a rockabilly výběrech, vydaných v Čechách i v zahraničí. Hudba Slapdash Rockabilly byla také použita v několika filmových snímcích a je často využívána do propagačních materiálů sportovních či kulturních akcí.

​​Postupným vývojem přešla hudba od „klasického“ k současnému „rockabilly“ s vlivy swingu a country, ale je ovlivněna i dalšími hudebními směry, jako je punk nebo SKA. Kapely hraje převážně vlastní tvorbu, doplněnou o převzaté hity rock’n‘rollových hvězd 50. let až po současnost. Posluchač může v jejich hudbě poznat vliv např. Elvise Presleyho, Johnnyho Cashe nebo Carla Perkinse, ale také americké kapely Stray Cats, či současných australských punkových The Living End.

Fanoušci oceňují především jejich živá vystoupení plná energie a pozitivního náboje a tak se každý koncert Slapdash Rockabilly stává především velkým mejdanem.

Kapela úzce spolupracuje se sdružením Rockabilly CZ, které si vzalo za cíl propagovat tento hudební styl a pomocí www.rockabilly.cz informuje veřejnost o pořádaných koncertech. Hlavním projektem je letní open air festival Rockabilly CZ Rumble, který již 15 let publiku představuje nejen začínající, ale i „ostřílené“ kapely z České Republiky i ze zahraničí.

Více info o Slapdash najdete na www.slapdash.cz nebo na Facebooku.

Great Britain Flag

Slapdash rockabilly is a Prague rockabilly trio, formed in 2005 as a now and then band, but because it gained its large audience very soon, they begun to play regularly and became a real band. All members have rich music history (Crazy Wheels, Gang Nails, Go!DaddyO´).

They are playing not only in the Czech Republic but also in other European countries (Germany, Nederland, Swiss or Poland).

They have released four original CDs and also participated at several compilation volumes. Their specific sound is enriched with the variety music elements such as punk and country, but also ska or swing.

The Slapdash rockabilly performance is full of energy so you can´t sit still and must join and enjoy the party.

The band closely collaborates with Rockabilly CZ organisation providing the portal www.rockabilly.cz to support the scene in the Czech Republic and organising the biggest rockabilly summer music festival Rockabilly CZ Rumble, which brings to people not only czech starting and famous bands, but also foreing stars.

More about Slapdash you can find on www.slapdash.cz or Facebook.

Video
stars
DISKOGRAFIE
SLAPDASH BOOGIE BOP

14 skladeb (8 autorských, 6 cover verzí) nahraných v roce 2021 ve studiu ExAvik a vydaných u společnosti AVIK.
Pokud byste si CD chtěli koupit, kontaktujte nás prosím e-mailem.

NOBODY SEES IN MY HEAD

10 autorských skladeb a 6 cover verzí ve stylu rockabilly nahrála kapela ve studiu ExAvik.
CD vydalo v roce 2017 vydavatelství AVIK.
Pokud byste si CD chtěli koupit, kontaktujte nás prosím e-mailem.

ROCKABILLY – IT´S ALL ´ROUND

12 cover verzí různých žánrů, zpracovaných jako rockabilly doplněných o dvě autorské skladby (Rusty Pistons Race a The Star Ghost Train) nahraných ve studiu ExAvik a vydaných u společnosti AVIK.
Pokud byste si CD chtěli koupit, kontaktujte nás prosím e-mailem.

SLAPDASH | NEO | ROCK|A|BILLY

13 autorských skladeb nahraných ve studiu ExAvik a vydaných na CD SLAPDASH|NEO|ROCK|A|BILLY vydavatelstvím AVIK.

CD WWW.ROCKABILLY.CZ, VOL. 1

CD, které vydalo sdružení Rockabilly.cz u společnosti AVIK,
obsahuje 14 autorských skladeb sedmi kapel, které se v České Republice zabývají rockabilly.
Slapdash se zde prezentují skladbami Slap His Face a Thinkin´Of.
Pokud byste si CD chtěli koupit, kontaktujte nás prosím e-mailem.

stars

dexus
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram