Rockabilly král z Walesu konečně v Praze!

John Lewis - Rockabilly CZ

S velkou radostí oznamujeme, že v Praze vystoupí hvězda z Walesu – John Lewis. Někteří z vás mohli zažít jedinečnou atmosféru jeho koncertu v Českých Budějovicích před dvěma lety. Všichni, kdo jsme tam byli, na ten večer rádi vzpomínáme, a proto jsme s chutí využili příležitost uspořádat koncert v pražské Malostranské Besedě.

John Lewis - Rockabilly CZ
John Lewis - Rockabilly CZ

Tento muzikant je velkou hvězdou nejen doma ve Walesu, ale proslul v celé Evropě. Jeho album „Sanity“ věnované všem, kdo ho podporovali v jeho hudební kariéře, se stalo tím nejlepším z Walesu, v žánru Rock´n´roll a Rockabilly. John Lewis si pozval další skvělé muzikanty (Stuart McIlroy – klavír, Paul Woodmansey – kontrabas, Billy Duval – bicí). Celá aranž je skvěle doplněna jeho kytarovým uměním. Album vzniklo za pouhé 2 dny a jedná se o druhé album společně s jeho triem. V celkovém objemu je pak 17-tým albem z dílny Johna Lewise. Mezi další patří i oceněné album Rimshots. V průběhu své kariéry vystupoval společně s Darrelem Highamem nebo Imeldou May, se kterou nahrál i duet Waltz around the Kitchen. John Lewis je prostě skvělý a vy ho musíte vidět „naživo“. Možná ho znáte pod pseudonymem Johnny Bach, což je další z jeho úspěšných projektů.

John Lewis - Rockabilly CZ
John Lewis - Rockabilly CZ

John Lewis & His trio vystupuje na předních rockabilly festivalech a v letošním roce má velké evropské turné. Jednou ze zastávek bude i Praha, kde ho podpoří pražská kapela Slapdash Rockabilly. Zdá se, že tento král z Walesu není k zadržení, tak dejte pozor, ať ho nepropásnete 🙂

Zuzana (Rockabilly CZ), foto: Petr (Rockabilly CZ)

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram