Hillbilly Party No.4

Hillbillies Party No.4

Když už se musíme smířit s tím, že pomalu končí léto a blíží se podzim, první zářijový víkend nám dal ještě jednu možnost vrátit se do kempu a k vodě. V Buňkově u Přelouče se opět pořádal Hillbillies´ Party, tentokrát již počtvrté. Zdá se, že toto datum vyhovuje všem stranám a doufejme, že tomu bude i nadále.

Kromě prostředí a luxusního počasí se nám líbí taková pohodová atmosféra stejně naladěných lidí, nikde se neválejí opilí nebo zhulení „fanoušci“, děti si hrají a nezlobí, všichni si to užívají. To jsme hodlali udělat i my, a tak jsme dorazili na letošní ročník po práci v pozdních odpoledních hodinách. Ještě jsme ani nestihli obejít všechny zaparkované „ameriky“ a již hraje první kapela, pro nás neznámá, s názvem Element. Moc se nám líbí, jak jim to šlape a mrzí nás, když musí končit.

V podobném rytmu hraje následující kapela ze slovenského Martina s názvem Mr. Teddy and The Sidekicks. Když si jdeme po koncertě koupit jejich vinylový zářez, dovídáme se, že už koncertovala na západě Čech se Slapdash a Mordors Gang. Tak snad o nich ještě uslyšíme.

Nad kempem už padla tma a u vody začínají hořet ohně a na nás dolehla únava z brzkého vstávání po celý týden. Neradi se vzdáváme možnosti vidět Green Monster, ale tělo si žádá svoje. V sobotu se sluníčko opět vyšvihlo na modrou oblohu, a tak po obědě vyrážíme do kempu pořídit fotky zaparkovaných krasavců. Nejvíce oceňujeme s fantazií postavené hot rods, které nemají chybu a líbí si nám mnohem více než současné Chevrolety. Ptáme se sami sebe, zda těch zhruba 400 aut, co sem prý mělo letos dorazit, používají majitelé i k běžnému provozu nebo jen na podobné akce, protože popravdě je potkáváme na silnicích minimálně. Velmi impozantní je opět Fat Boy z Německa, takový hlučný kolos, který zvlášť v noci budí respekt.

Je tu jeden Cadillac na prodej, za 600 000 Kč. Přepočítávám hotovost v kapse a smutně konstatuji, že mi chybí rovných 599 100 Kč, takže bohužel Ježíšek nebude, ledaže by majitel trochu slevil.

K velké naší radosti potkáváme Radima Kosmáka, který nám takto vynahrazuje naši včerejší neúčast na koncertě. Z odpolední produkce, která je převážně v duchu bluegrass, se nám líbí jen Hillbillies, hrající slušný jižanský rok, a i BlueGround and Klára. Ve srovnání s minulými ročníky je „taneční parket“ hodně zaplněný a kapely musí přidávat, což v minulosti zas tak často nebylo. Celou akci uzavírá skvělý rock´n´roll v podání Gone Hepsville.

V dnešní postcovidové době, kdy si lidé našli jiné druhy zábavy nebo jen zlenivěli a kdy náklady na živobytí strmě rostou, je velice obtížné uspořádat kvalitní festival, na který by přišlo dost lidí, vstupné nestálo majlant a pořadatelé neskončili v mínusu. Chce to partičku obětavých „srdcařů“, kteří to dělají proto, že je to baví, a ne aby se napakovali. Myslím, že tohle Radek, David a Petr určitě jsou a že se vydali správným směrem. Doufáme, že jim elán vydrží i do dalších let a rádi je svojí účastí podpoříme.

Pro RockabillyCZ
Vítek Formánek a Eva Csölleová
2.-4. 9. 2022, Buňkov u Přelouče
(Foto: autor)

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram