Kdo jsou Black Jack’s?


Asi všichni vědí, že motorkářské kluby mají kožené vesty s výšivkami svých oblíbených značek a nosit takovou vestu je výsadou pouze řádných členů daného moto klubu. V Praze však můžete potkat i jiné kožené vesty s velkými hracími kartami. Kdo a proč je nosí? V tomto případě se nejedná o vášeň k motorkám ani hazardním hrám, ale o vášeň k hudbě, tanci a stylu Rock´n´rollu a Rockabilly. Říkají si Black Jack’s a mají svůj vlastní klub pod značkou RC (Rockabilly Club), jehož náplní je setkávat se a dobře se pobavit při hudbě, kterou mají rádi – a to je právě rockabilly. Jeho členové jsou jedna velká, nekonfliktní rodina, rozesetá po celé Evropě.


Klub vznikl v roce 1990, kdy se spojilo několik nadšenců ve Švýcarsku a vytvořili rockabilly značku Black Jack’s, charakterizovanou károvým a pikovým esem. Sídlo klubu je ve švýcarském Curychu, najdeme je ale i v Rakousku, Maďarsku a České republice. Do Čech pronikli díky maďarské větvi, prostřednictvím tatéra Jánose Fülöpa, který žije v Praze téměř 15 let, a který se právě v Čechách obklopil dalšími fanoušky Rockabilly a společně tvoří českou část Black Jack’s.

V Čechách jsou Black Jack’s aktivní v podpoře různých rockabilly akcí. Dlouhodobě podporují i největší rockabilly festival v České republice – Rockabilly CZ Rumble, ale také sami pořádají rockabilly koncerty (např. Rock’n’Roll party v restauraci Kuře v hodinkách). Pokud se chcete stát členy Black Jack’s má to jedinou podmínku… musíte milovat rockabilly.

Budapest Rock’n’roll revolution 2017
Posledním počinem Jánose bylo zorganizování koncertu české rockabilly kapely The Slapdash v Budapešti, v klubu New Orleans.

Budapest Rock'n'roll revolution 2017
Budapest Rock'n'roll revolution 2017

Tento „rockabilly výlet“ s několika českými fanoušky a Jánosem byl nezapomenutelným zážitkem pro všechny. Začal už v pátek ráno, kdy jsme společně dodávkou vyjeli z Prahy. Hned po ubytování jsme vyrazili do amerického fast food baru, kde jsem pod dohledem Marilyn Monroe – figuríny v životní velikosti – ochutnali James Dean’s bagel, Johnny Cash burger, Carl Perkins toast…

Po chvíli se k nám připojil kámoš Vel z maďarských Black Jack’s a společně jsme se přesunuli o několik ulic dále do Amigo baru, kde na podiu řádil maďarský Jerry Lee Lewis, čímž se rozjel kolotoč piv a pálenek… ☺

Budapest Rock'n'roll revolution 2017
Budapest Rock'n'roll revolution 2017

V sobotu pak v klubu New Orleans vystoupily kapely B’15 Truckabilly Trio, CADILLAC a Slapdash rockabilly a po notné dávce rock’n’rollu a rockabilly se pokračovalo opět až do ranních hodin – pivo, pálenka, pivo, pálenka…

János nám ukázal nejen stylové kluby v Budapešti a Maďarsku, ale vzal nás i na pravý maďarský perkelt s noky, főzelék nebo Erdélyi rakott káposzta (koložvárské zelí) a samozřejmě na pivo ☺. Stihli jsme nakoupit klobásy, plněné papriky se zelím, med a suvenýry v tržnici, zkrátka výlet se vším všudy.

Trochu času zbylo i na špacír městem a tak jsme nasáli atmosféru budapešťských památek.

Zkrátka a dobře ať žijou Black Jack’s, ať žije János a jeho Panter Tattoo a hlavně, ať žije rockabilly!!!

-ZŽ-

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram