Flédu zasáhne rock’n’rollová energie!

Štěpánská párty Rock’n’Roll Night přinese v pondělí 26. prosince do Flédy rytmy rock’n’rollu a rockabilly. Do tempa hudební noci vtáhne návštevníky domácí kapela
The Fireballs a pražské trio Twisted Rod. Z vinylů zahraje hity 50. a 60. let DJ Tchichiman.


Štěpánská párty Rock’n’Roll Night přinese v pondělí 26. prosince do Flédy rytmy rock’n’rollu a rockabilly. Do tempa hudební noci vtáhne návštevníky domácí kapela
The Fireballs a pražské trio Twisted Rod. Z vinylů zahraje hity 50. a 60. let DJ Tchichiman.

„Vznikli jsme v roce 2001 v Brně. S trojčlenným jádrem kapely jsme se poznali a hráli spolu v jazzových kapelách. A právě starý rock’n’roll z 50. let má ke swingu velmi blízko, což nás společně s jeho energií a charakteristickým zvukem dodnes velmi láká,“ říká kapela The Fireballs, která byla uvedená i do Síně slávy českého Rock’n’rollu. „Za to uvedení jsme velmi rádi a chápeme to jako ocenění naší dlouhodobé práce a ne vždy úplně komerčního směru a rozměru naší hudby.“ O hudebnících z The Fireballs je známé i to, že umí na pódiu rozpoutat opravdu energickou show. „Show je tím větší, čím víc nás burcují diváci. My jim jejich energii z pódia rádi ještě zesílenou vracíme. Představit si to ale nejde, je potřebné to zažít,“ odkazuje skupina.

 

 

The Fireballs
je autentická kapela, která nás vrátí zpět do 50. let. V jejím podání nás čeká klasický rock’n’roll s přesahem do RnB a jump swingu a máme se opravdu na co těšit, protože tito hudebníci ví, jak se dělá pořádná hudební show. Svědčí o tom i více jak osm set vystoupení doma i v zahraničí. V roce 2003 vydali The Fireballs album On Fire, v roce 2011 desku Pozdě či na knap, a před dvěma lety album Lotsa Rhythm. Kapela byla také uvedena do Síně slávy českého Rock’n’rollu. A není pochyb, že to bude pořádný nářez.

Twisted Rod
je jedna z nejlepších domácích rockabilly skupin. Pražské trio má na kontě debutové album Bring it on Home a letošní novinku Boozin‘ and Boppin‘. Twisted Rod dobře znají nejen v domácích klubech, kde pravidelně hrají, ale i například v sousedním Slovensku. A co pro nás mají kluci připraveného na Štěpána? Energickou hudbu inspirovanou 50. roky!

DJ Tchichiman
Žádná cédéčka, žádné mp3, ale jehla na vinylu, vinyl na gramofonu a rum na stole. Člen Prague city lovers DJs nám namixuje chytlavou směs rock’n’rollu, punk rocku či ska.

Takže tedy v pondělí 26. 12. 2016 v klubu Fléda, začínáme ve 21:00 hodin.
Vtup: 150 Kč

Soňa Hrúziková

Rockabilly CZ má pro vás soutěž o volné vstupenky na tento koncert – sledujte Facebook Rockabilly CZ!

stars

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram