Narvel Felts

Narvel Felts se narodil 11. listopadu 1938 Albertu a Leně Feltsovým jako Albert Jr. Narvel Felts na farmě poblíž Keiseru v Arkansasu, státu Missouri. Měl sestru jménem Ogareeda.

Felts vyrůstal ve městě Powe, státu Missouri, kde navštěvoval střední školu Bernie High School. Naučil se sám hrát na kytaru, inspirovaný umělci, kterými byli mj. Ernest Tubb a Floyd Tillman. V roce 1956 byl ve škole objeven jeho talent během jedné ze soutěží, kterou vyhrál se strhujícím provedením písně „Blue Suede Shoes“. Byl pobídnut, aby se zúčastnil v představení svých spolužáků a během této show si ho vybral hledač talentů z Dexteru, který seděl v publiku. Chtěl ho prosadit na svou stanici KDEX. Narvel musel se svým otcem ujet osm mil ve staré dodávce, aby do stanice mohli zatelefonovat. Brzy se Felts objevil na stanici se svým vlastním pořadem Saturday Afternoon Show.

Narvel nahrál svůj první singl „Kiss-A Me Baby“, když mu bylo 16 let. Felts požádal Jerryho Mercera, jestli by si nemohl zajamovat se skupinou během vystoupení. Brzy se Felts stal členem a když v roce 1956 Mercer ze skupiny odešel, sedmnáctiletý Felts se stal novým frontmanem skupiny The Rockets. Jeho první manažer, majitel s deskami, domluvil zkušební výstup pro Sun Records v Nashvillu.

Felts a jeden člen skupiny navštívili první zkoušku před Jackem Clementem, který navrhl, aby se vrátili domů, napsali několik dalších skladeb a potom se vrátili s celou kapelou. Učinili tak, ale první nahrávací frekvence byly vydány až v pozdějších letech. The Rockets se vrátili na jeviště a během uvedení filmu Rock, Pretty Baby v divadle v St. Louis, kde je místní pořadatel z Mercury Records uslyšel hrát, s nimi nakonec podepsal kontrakt u této značky. Skupina nahrála pět singlů, ale byly vydány až v roce 1959.

Pokračoval se skupinou s nahráváním na nezávislých značkách a v roce 1960 měl menší úspěch s cover verzí písně The Drifters „Honey Love“, která mu vynesla nízkou pozici v žebříčku Billboard Hot 100. Jeho životní dráha prudce stoupla s pomocí Roy Orbisona a Johnny Cashe.Tento úspěch ho dovedl k podepsání smlouvy s MGM. U této značky setrval dva roky a nic nevydal. V 60. letech vystupoval na jevišti a nahrával, ale začal soustředit svůj čas a sílu na svou ženu a děti.

V roce 1973 měl konečně velký zlom v hudebním průmyslu, když společně se svým známým diskžokejem Johnnym Morrisem založili gramofonovou firmu Cinnamon, pro kterou také Felts začal nahrávat. Jeho druhý singl, cover verze Dobie Graye „Drift Away“, mu zajistil první Top 10 hit (8. místo v Hot Country Singles), který následoval řadou dalších hitů, např. „All In The Name Of Love“ (prosinec 1973) a „I Want To Stay“ (1974). V roce 1975 podepsal kvůli krachu společnosti Cinnamon kontrakt u ABC/Dot Records, kde pokračoval s žebříčkovým úspěchem. Bylo to v době, kdy zabodoval s velkým hitem, cover verzí Johnnyho Adamse „Reconsider Me“. Skladba se dostala na 2. místo country žebříčku a obdržela uznání od odborných časopisů. Následoval hit „Lonely Teardrops“ a v roce 1978 „Run For The Roses“.

Felts přišel o smlouvu s ABC, když byla výhodně koupena firmou MCA. V polovině 70. let jeho cestovaní manažer vyhodil skupinu The Rockets a začal Narvela rezervovat jako sólového interpreta. Doprovod mu dělala skupina The Wild Country. Poté se jejich cesty rozešly a skupina se stala populární pod názvem Alabama. Později Felts zformoval novou skupinu pojmenovanou The Driftways a na konci 70. let se stal žádaným umělcem na festivalu ve Wembley. V 80. letech se dal na náboženství a začal hrát gospelovou hudbu.

Narvel Felts je od roku 1962 ženatý se svou ženou Lorettou Stanfieldovou, se kterou měl dvě děti: dceru Staciu a syna Narvela „Buba“ Feltse Jr., který se stal skvělým bubeníkem a doprovázel svého otce ve studiu i na turné. Bohužel se Bub zabil při automobilové nehodě 14. září 1995 na zamlžené dálnici poblíž Cambellu, státu Missouri. Bylo mu pouhých 31 let. Narvel je americkým rock’n’rollovým a country zpěvákem. Známý je především pro svůj zesílený tenor a vysoký falzet. Jeho rané nahrávky byly oceněny Síní slávy rockabilly. Dnes již veřejně nevystupuje.

Video
Vybrané singly

Foolish Thoughts (1957)
Cry, Baby, Cry (1957)
Rocket Ride (1958)
Rocket Ride Stroll (1958)
Cutie Baby (1959)
Honey Love (1960)
3000 Miles (1960)
Little Miss Blue (1962)
Mountain Of Love (1963)
Four Seasons Of Life (1964)
You Were Mine (1965)
Your True Love (1965)
Girl Come Back (1966)
Dee Dee (1968)
Rockin‘ Little Angel (1973)
Drift Away (1973)
All In The Name Of Love (1973)
I Want To Stay (1974)
Runaway (1978)
Roll Over Beethoven (1982)

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram