Johnny Carroll

Johnny Carroll se narodil jako John Lewis Carrell 23. října 1937 v Cleburne, státě Texas. S rodiči vyrůstal v Godley, v Texasu, malé obci poblíž Cleburne. Spoustu času trávil s rodinou na jejich farmě. Jeho matka hrála na housle a přivedla ho k hudbě. Johnny jako mladík poslouchal country v rozhlase a v devíti letech dostal od rodičů kytaru, na kterou se učil hrát.

V patnácti letech na střední škole Johnny založil svoji první kapelu pod názvem The Texas Moonlighters. Měla své vlastní vystoupení v rozhlase KCLE v Cleburne. Poté skupina přesídlila do Dallasu a přejmenovala se na The Hot Rocks.

V roce 1955 kapela získala první cenu v talentové soutěži a zapsala se druhým místem díky jejich kytaristovi Jay Salememovi. Byli předskokany zpěváku Ferlinu Huskymu a všiml si jich Jack „Tiger“ Goldman, majitel nahrávacího studia Top Ten Studio v Dallasu. Zde skupina natočila několik demo snímků, např.: „Why Cry“, „You Two-Timed Me One Time Too Often“ a „Crazy Crazy Lovin‘“.

Skupina poté podepsala smlouvu u nashvillské pobočky firmy Decca. Dvoudenní sessions ve dnech 25. a 26. dubna 1956 bylo bez Johnnyho kapely. Doprovázeli ho známí studioví hráči, zejména Grady Martin na sólovou kytaru. Vznikla řádka úžasných skladeb: „Crazy Crazy Lovin‘“, „Trying To Get To You“, „Rock’n‘Roll Ruby“, „Hot Rock“, „Corrine, Corrina“ a „Wild Wild Women“. Decca vydala chybně jeho jméno na prvním singlu Carroll, které mu již zůstalo po zbytek kariéry. Bohužel ani s jedním singlem nedosáhl velkého úspěchu. Dnes jsou jeho singly kritiky ceněny.

Johnny účinkoval ve filmu Rock Baby, Rock It!, kde nazpíval čtyři písně: „Crazy Crazy Lovin‘“,“Wild Wild Women“, „Rockin‘ Maybelle“ a „Sugar Baby“. V roce 1957 jeho kariéra upadala, ale sešel se s hudebníky Elvise, Scotty Moorem a Billem Blackem. Nahráli spolu několik skladeb. Bill Johnnyho představil Samu Phillipsovi, který koupil několik jeho demo snímků, které Johnny nahrál ve Forth Worth v Texasu 23. června 1957. Sam vydal skladby „That’s The Way I Love“ a „I‘ll Wait“ na značce Phillips International. Další dvě skladby „Rock Baby Rock It“ a „You Made Me Love You“ nechal v trezoru.

Jeho kariéra vyhasínala v 60. letech, ovšem v roce 1974 se znovu objevil na scéně s písní věnovanou Gene Vincentovi s názvem „Gene Vincent Rock“ (známou také pod názvem „The Black Leather Rebel“). Johnny a Gene totiž spolu na konci 50. let spolu pracovali a často vystupovali se stejnými členy kapely. Carroll dokonce složil skladbu „Maybe“, kterou v roce 1958 nazpíval Gene Vincent na pátém albu Sounds Like Gene Vincent u Capitol Records. Johnny odeslal své demosnímky do Warner Brothers v New Yorku a vydali singl „The Swing“/“Bandstand Doll“, který se prodával dobře a stal se jeho nejlepším u Warner Bros. Druhý singl „Sugar“/“Lost Lost Without You“ se neuchytil. Johhnyho nová kapela nesla název The Spinners. V roce 1977 natočil ve studiu Rollin‘ Rock ve Van Nuys, státě Kalifornie album s názvem Texabilly. Na kontrabas mu hrál Ray Campi. I v 80. letech Johnny nahrával. Zemřel na selhání jater 13. ledna 1995. Je pohřben ve svém rodném městě Godley, ve státě Texas. V roce 1996 bylo vydáno album s jeho ranými skladbami pod názvem Rock Baby Rock It na značce Bear Family. Byl americkým zpěvákem rockabilly, textařem a kytaristou.

Video
Vybrané singly

Rock’n’Roll Ruby/Trying To Get To You (1956, Decca)
Wild Wild Women/Corrine, Corrine (1956, Decca)
Hot Rock/Crazy Crazy Lovin‘ (1956, Decca)
That’s The Way I Love/I’ll Wait (1957, Phillips International)
The Swing/Bandstand Doll (1959, Warner Bros)
Sugar/ Lost Without You (1959, Warner Bros)
Trudy/Run Come See (1960, WA Records)
Run Come See/The Sally Ann (1962, Duchess)

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram