Jody Reynolds

Jody Reynolds se narodil jako Ralph Joseph Reynolds 3. prosince 1932 v Denveru, státu Colorado. Reynolds vyrůstal v Shady Grove, státu Oklahoma, kam se přestěhoval se svou rodinou. Poslouchal hudbu v rádiu od umělců, kterými byli např. Eddy Arnold, Hank Thompson nebo Bob Wills se svou skupinou Texas Playboys.

Jako teenager se učil hrát na kytaru a začal psát písničky. V 50. letech dal dohromady rockabilly skupinu The Storms. Na koncertě se svou skupinou v Yumě v roce 1956 během přestávky napsal skladbu, kterou nazval „Endless Sleep“. Byla to píseň s příjemně vtíravou melodií a tajemným textem. Během dne ještě tuto píseň nahrál. Písnička měla dobrý ohlas.

Za dva roky se Reynolds přestěhoval do San Diega, kde se seznámil s hudebním vydavatelem z Los Angeles Herbem Monteim. Jody mu předložil několik demo snímků. Montei měl o ně jen menší zájem, dokud neuslyšel skladbu „Endless Sleep“. Montei předal pásku nahrávací společnosti Demon Records, která udělala přípravy na nahrávací session. Skladba „Endless Sleep“ se stala obrovským národním hiterm a 7. července 1958 se vyšplhala na 5. místo Top 10 v Hot 100.

Reynolds se stal novou hvězdou, i když jen na čas. Vystoupil v několika pořadech Alana Freeda a Dicka Clarka v New Yorku. Jody v roce 1958 navázal s menším hitem „Fire Of Love“. Byly to nakonec jeho jediné dva hity ve Spojených státech. Marty Wilde později převzal jeho hit „Endless Sleep“ ve Velké Británii.

Jody poté nahrál se svou skupinou instrumentální skladbu „Thunder“. B. stranou singlu se stala skladba „Tarantula“. Další instrumentálka nesla název „Stormy February“, která vyšla na singlu s písní „Don’t Jump“ pro Smash Records.

Jody Reynolds dále psal písně a vystupoval se svou skupinou The Storms během 60. let. Alan Freed v roce 1963 produkoval jeho nahrávku „Raggedy Ann“ ve Phoenixu. Reynolds zřídil malé nahrávací studio v Palm Springs.

Reynolds prodělal rakovinu jater a zhoubný nádor na mozku a bohužel 7. listopadu 2008 mu podlehl v Palm Springs, státu Kalifornia ve věku 75 let. Jody byl americkým zpěvákem a kytaristou. V roce 1999 byl uveden do Rockabilly Hall Of Fame.

Video
Vybrané singly

Endless Sleep/Tight Capris (Demon Records, 1958)
Fire Of Love/Daisy Mae (Demon Records, 1958)
Closin‘ In/Elope With Me (Demon Records, 1958)
Thunder/Tarantula (Sundown Records, 1959; Indigo Records, 1961)
Golden Idol/Beaulah Lee (Demon Records, 1959)
The Storm/Please Remember Me (Demon Records, 1959)
The Whipping Post/I Wanna Be With You Tonight (Demon Records, 1960)
Stone Cold/(The Girl With The) Raven Hair (Demon Records, 1960)
Don’t Jump/Stormy February (Smash Records, 1963)
The Girl From King Marie/Raggedy Ann (Brent Records, 1963)
A Tear For Jesse/Devil Girl (Titan Records, 1963)

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram