Jimmy Haggett

Jimmy Haggett se narodil jako James Clecy Haggett 2. prosince 1928 v Granite City, státu Illinois. Byl americkým country a rockabilly zpěvákem. I když se narodil v Illinois, většinu svého života prožil v jižních státech. Jako teenager hrál v různých country kapelách, než založil vlastní skupinu The Ozark Mountain Boys. Pracoval také jako diskžokej v rozhlase KBOA v Kennettu, státu Missouri a na dalších rozhlasových stanicích.

Po vystoupení s country zpěvákem Budem Deckelmanem se Haggett setkal se Samem Phillipsem, který vlastnil label Sun Records v Memphisu, Tennessee. Haggett nahrál svůj první singl pro Sun v roce 1955, country desku „No More, No More / They Call Our Love A Sin„. Phillips v předchozích letech nahrál mnohem více rhythm and blues, ale do té doby se většina jeho umělců odstěhovala z města, takže se Phillips nyní soustředil více na country.

O rok později hrál Haggett s Bradem Suggsem, Waynem McGinnisem a Budem Deckelmanem. Všichni měli smlouvu s Meteor Records se sídlem v Memphisu. Deckelman také nabídl Haggettovi nahrávací smlouvu s Meteorem, ale Haggett odmítl a doufal, že zůstane u Sun Records. Během roku 1956 nahrál pro Sun řadu rockabilly titulů, jako „Rabbit Action„, „Rhythm Called Rock and Roll“ a „How Come You Do Me„, které však nebyly vydány. Posledně jmenovaný byl často připisován zpěvákovi Junioru Thompsonovi, protože v roce 1958 nahrál stejnojmenný titul. Haggett později v rozhovoru sám popsal, jak se dostal k rockabilly. Kolem roku 1955 cestoval s The Ozark Mountain Boys přes Arkansas, Tennessee, Mississippi a Missouri. Hrál také společně s mladým Elvisem Presleym. Když viděl, jak euforicky publikum reagovalo na Presleyho interpretace skladeb „That’s Alright Mama„, „Blue Moon Of Kentucky“ a „You’re A Heartbreaker„, rozhodl se Haggett připojit k jeho kapele na saxofon a klavír a přidal do svého repertoáru rockabilly písně.

V roce 1957, když byl Haggett DJ na rozhlasové stanici WWYN v Arkansasu, Bud Deckelman Haggettovi znovu nabídl, aby uspořádal nahrávací session v Meteoru a tentokrát Haggett souhlasil. Do Memphisu přišel v březnu 1957, kde nahrál singl „Gonna Shut You Off Baby / Tell Her True“ se skupinou The Daydreamers, ve složení Lee Adkins (kytara), Jimmy Smith (klavír) a hudebník jménem Freenchy (saxofon). Po zklamání z prodeje desek Haggett opustil Meteor.

Během několika příštích let Haggett nahrál tři menší singly pro Vaden Records, Caprock Records a K-Ark Records. Jeho kapela také podpořila Buforda Peaka pro Fernwood Records v roce 1957 a Johnnyho Moorea pro Vaden v roce 1959. Ten stejný rok, Haggett mohl být slyšen na KLCN v Blytheville, státu Arkansas.

V roce 1966 koupil Haggett rozhlasovou stanici v Piemontu, Missouri, kterou provozoval až do své smrti v roce 2000. Zemřel 30. ledna v Oiedmondu. Bylo mu 72 let. James Haggett je pohřben na hřbitově Rockwell ve městě Patterson, státu Missouri.

Video
Vybrané singly

No More, No More/They Call Our Love A Sin (březen 1956, Sun)
Gonna Shut You Off Baby/Tell Her True (květen 1957, Meteor)
Without You/All I Have Is Love (listopad 1958, Caprock)
Do Me Like You Do Me/How Come You Do Me vers.1 (1956, Sun – nevydané)
How Come You Do Me vers 2./ How Come You Do Me vers. 3 (1956, Sun – nevydané)
Rabbit Action vers. 1/Rabbit Action vers. 2 (1956, Sun – nevydané)
Rhythm Called Rock And Roll/Rock Me Baby (1956, Sun – nevydané)

Stars rockabilly CZ
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram