Huelyn Duvall

Huelyn Wayne Duvall se narodil 18. srpna 1939 v Garner Texas Billovi a Ile Duvallovým. Vyrůstal celkem se čtyřmi sourozenci, s o 7 let starší sestrou Doris, o 3 roky starším bratrem Bobem, o 4 roky mladší sestrou Ruthie a s o 6 let mladší sestrou Carolyn. Jejich otec byl učitel a matka ženou v domácnosti. Huelyn vystudoval střední školu ve městě Huckabay, kde učil jeho otec. Ve svých 14 letech dostal svou první kytaru a velký vliv měla na něj místní rozhlasová stanice hrající country. Byl také ovlivněn umělci Carlem Perkinsem, Elvisem, Buddy Knoxem nebo Buddy Hollym.

V roce 1956, když ještě navštěvoval střední školu, potkal staršího kytaristu Lonnie Thompsona a začali spolu hrát. Nahrávali na záchodcích místní rozhlasové stanice. Cílem bylo nahrát dostatek písniček, aby měli pro stanici na každý den novou skladbu po celý týden. Potřebovali ale kontrabasistu. Lonnie našel Ralpha Clarka na jiné univerzitě poblíž a ten se k nim přidal. Krátce nato se k nim přidal bubeník James Mathison a dvojče Lonnieho Johnny Thompson na rytmickou kytaru a doprovodné vokály. Mezi únorem a zářím 1957 vystoupila skupina na přibližně 50 místních vystoupeních na středních i vysokých školách, rozhlasových stanicích a v divadlech. Stali se stálými hosty v divadle Majestic Theater ve Ft. Worth a v Big D Jamboree v Dallasu. Dali si jméno Huelyn Duvall and The Troublesome Three.

V létě 1957 představil Lonnie Huelynovi Dannyho Wolfa, muzikanta, zpěváka a skladatele. Začali spolu rychle dávat materiál dohromady na nahrávací session, jakmile měl Danny s Huelynem smlouvu u Challenge Records, což byla začínající nahrávací společnost patřící Gene Autrymu. První nahrávací session se konala 27. září 1957 ve studiu Owena Bradleyho v Nashvillu. Písně obsahovaly např. málo vyvinutou „Teen Queen“, váhavou „Comin‘ Or Goin‘“, výbušnou „Boom Boom Baby“ a ódu na rtěnku „Pucker Paint“. Duvall by se mohl pochlubit hudebníky na jeho session, kterými byli kytarista Grady Martin, pianista Floyd Cramer, bubeník Buddy Harmon a vokálů se chopili The Jordanaires. Avšak Huelyn byl velice zklamaný, že se jeho skupina nemohla zúčastnit.

Druhá session proběhla 27. ledna 1958 v Goldstar studiu v Hollywoodu. Vystřihl klasickou verzi písně „Fools Hall of Fame“, kterou natočili mj. country umělci George Jones a Johnny Paycheck. Dále natočil „Friday Night On A Dollar Bill“, „Hum-Dinger“ a „You Knock Me Out“. V třetí session, která proběhla 25. května1958 skupina nahrála skladby „Juliet“, „Three Months To Kill“ a „Little Boy Blue“.

V roce 1958 postavil Danny Wolfe své vlastní nahrávací studio. Nahráli dvě zbývající písničky na Starfire „Across The Aisle“ a „It’s No Wonder“. Také ná Twinkle Records „Beautiful Dreamer“ a „Tear Stained Letters“ se studiovými muzikanty, s místním textařem a kytaristou Jimmy Greenem a skupinou Tootera Boatmana The Chapperals. Danny napsal několik písniček a Huelyn většinu z nich nahrál.

V roce 1959 odešel Huelyn na univerzitu Tarleton State College ve Stephenville, kam také chodil Lonnie Thompson. Během let 1959 a 1960 hrál Huelyn páteční a sobotní večery v podniku Andy’s ve Strawnu, asi 25 mil od Stephenville. Skupina se jmenovala Huelyn Duvall and The Arrows. Prvního července 1961 se Duvall oženil s mladou sekretářkou Sandy a odstěhovali se do Houstonu. Jejich první dcera DeLayna se narodila 28. března 1962 a Leah (pojmenovaná podle klasiky Roye Orbisona) 2. dubna 1965. Během let 1962 až 1969 Huelyn pracoval v počítačové firmě Systems Services Co. v Houstonu a navštěvoval i místní univerzitu. Do roku 1980 pracoval pro velkého výrobce elektrických součástek v Mineral Wells jako ředitel divize zpracovávání dat. V roce 1980 šel pracovat do Brazos Valley Computer Center.

V roce 1985 opět začal vystupovat. Turné probíhalo po Evropě, první vystoupení bylo v Holandsku na 25. výročí Rock and Rollu, kde vystoupil společně s Janis Martin a Eddie Bondem.

Video
Vybrané singly

Teen Queen/Comin‘ Or Goin‘ (1957, Challenge CH-1012)
Hum-Dinger/You Knock Me Out (1958, Challenge, 59002)
Little Boy Blue/Three Months To Kill (1958, Challenge 59014)
Friday Night On A Dollar Bill/Juliet (1958, Challenge, 59025)
Across The Aisle/It’s No Wonder (1959, Starfire, 600)
Pucker Paint/Boom Boom Baby (1960, Challenge, 59069)

Vybraná alba

Huelyn Duvall & The Tight Strings
More Huelyn Duvall
Yeserday And Today
The Challenge Masters
Is You Or Is You Ain’t My Baby

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram