Glen Glenn

Glen Glenn se narodil 24. října 1934 v Joplinu, státu Missouri jako Orin Glenn Troutman. Stal se známým pod pseudonymem Glen Glenn, je americkým zpěvákem žánru rockabilly a jedním z mnoha talentovaných zpěváků 50. let, kteří nedosáhli výraznějšího úspěchu.

V roce 1948 se jeho rodina přestěhovala do tehdy velmi venkovské oblasti San Dimas, státu Kalifornie asi třicet mil východně od Los Angeles. Zde se naučil hrát na kytaru. Po krátké době se setkal s nadaným kytaristou Gary Lambertem a společně začali hrát country. V roce 1952 se oba rozhodli zkusit štěstí v hudebním průmyslu, a tak odešli ze školy. Jejich první úspěch byl v témže roce, když se úspěšně probojovali do talentové soutěže Squeakin‘ Deacon Show v Riverside Rancho v Los Angeles.

V roce 1954 se pravidelně začali objevovat v mnoha místních barech jako byl Country Barn Dance v Baldwin Park. V té době si říkali Glen & Gary – The Missouri Mountain Boys.

V roce 1956 začali Glen & Gary cestovat na turné po Missouri a okolních státech společně s Glenovým bratrancem Porterem Wagonerem. Jejich turné bylo velmi úspěšné a objevili se v řadě místních i celostátních rozhlasových a televizních pořadech včetně Ozark Jamboree a Circle 7 Jamboree. Z nich některé skladby byly nahrány živě včetně přesvědčivé verze písně „Shake, Rattle & Roll“ z pořadu ABC-TV Show Ozark Jamboree z července 1956.

Na konci roku 1956 se Glen vrátil domů do Kalifornie a přidal se ke skupině The Maddox Brothers & Rose. Společně hodně cestovali a objevili se v televizní show Cal’s Coral. Glen si poté oblíbil nový žánr rockabilly. První dva demosnímky z roku 1957 nesly název „Kathleen“ a „One Cup Of Coffee“. Snažil se najít nahrávací smlouvu u firmy, která by o demosnímky projevila zájem, ale žádná z nich mu nenabídla vážnou nabídku. Proto se Glen rozhodl nahrát další skladby. Až v únoru 1958 podepsal smlouvu s ERA Records patřící Herbovi Newmanovi a Lewovi Bedellovi v Los Angeles, státu Kalifornie. Vydal svůj první singl „Everybody’s Movin‘“ s b. stranou singlu „I’m Glad My Baby’s Gone“. Tento menší úspěch byl následován dalším singlem „Laurie Ann“/“One Cup Of Coffee“ (ERA 1074), který se stal velkým hitem. Jenže 20. ledna 1958 byl Glen odveden do armády a nebyl schopen podpořit své nahrávky na koncertech. A tak jeho poslední singl u ERA „Would Ja´“/“Blue Jeans And A Boy’s Shirt“, vydaný na konci roku 1958, propadl. Téměř současně Lew Bedell opustil společnost ERA Records a založil novou nahrávací firmu Dore Records. S sebou vzal několik hudebníků z ERA Records včetně Glena. Na jaře roku 1959 mu Dore vydalo singl s názvem „Goofin‘ Around“/“Susie Green From Abilene“ ve spolupráci s The Ernie Freeman Band. Ale ani tento singl nezabodoval. Když Glen opustil v prosinci 1959 armádu, vrátil se zpět do hudebního průmyslu.

V roce 1961 se oženil. Když v roce 1964 vydal svůj poslední singl, přestalo ho bavit jezdit po státech na turné a rozhodl se vzít denní práci u firmy General Dynamics. Ukončil svou hudební kariéru a trávil svůj volný čas se svou rodinou. V roce 1987 byl Glen objeven v Evropě a vydal se na koncerty do Nizozemí na festival Rockhouse, pak vystupoval ve Velké Británii. V roce 1993 se vrátil na turné po Evropě, kde vyprodal všech devět koncertů v pěti zemích.

Video
Vybrané singly

Everybody’s Movin‘/I’m Glad My Baby’s Gone (1958, Era)
Laurie Ann/One Cup Of Coffee (And A Cigartte) (1958, Era)
Would Ja´/Blue Jeans And A Boy’s Shirt (1958, Era)
Goofin‘ Around/Susie Green From Abilene (1959, Dore)
I’ll Never Stop Loving You/I Didn’t Have The Sense To Go (1964, Dore)
My Eyes Are Open (But There Ain’t Nobody Home)*/Girl At The Bar (2012, Buckshot) *Big Sandy And His Fly-rite Boys featuring Glen Glenn

Vybraná alba

The Glen Glenn Story (1982, Ace)
Everybody’s Movin‘ Again (1984, Ace)
Rockabilly Legend (1987, SunJay)
Rose Maddox & Glen Glenn – Rockabilly Reunion (Live In London) (1988, Magnum Force)
Glen Rocks (2003, Bear Family Records)

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram