Collins Kids

Americká rockabilly skupina pojmenovaná The Collins Kids, sestávala ze sourozenců Lawrencine „Lorrie“ Collins (narozené 7. května 1942 v Tahlequah) a mladšího bratra Lawrence „Larry“ Collinse (narozeného 4. října 1944 v Tulse). Oba se narodili a vyrůstali ve státu Oklahoma. Jejich rodiče prodali farmu a krávy, aby se přestěhovali do Kalifornie.

Jako mladí měli několik hitů v 50. letech, např. „Hop, Skip And Jump“, „Bettle Bug Bop“ nebo „Hoy Hoy“. Skladby byly sice zaměřené pro dětské posluchače, ale jejich zpěv a hraní předešlo několik generací. Nahrávali pro Columbia Records od roku 1955. Další úspěch přinesly singly „Make Him Behave“/“The Rockaway Rock“ a „In My Teens“/“TheySre Still In Love“ (oba 1956).

Larry měl dlouhé prsty a již v 10 letech byl profík na hraní dvoukrké kytary Mosrite, jeho učitelem byl Joe Maphis. Duo se stalo pravidelnými účinkujícími na Town Hall Party v roce 1954 a týdně v televizní verzi show Ranch Party Tex Rittera, které běželo od roku 1957 až 1959 v Los Angeles. Na Town Hall Party poprvé spatřil Ricky Nelson Lorrie a brzy na to se stala jeho první a stálou přítelkyní. Dále vystoupili např. v Ed Sullivan a Steve Allen Show. Jezdili na turné s umělci country stylu, jakými byl Johnny Cash a Carl Perkins.

The Collins Kids pokračovali s vystupováním i v polovině 60. letech, i když do roku 1962 pozastavili svou kariéru kvůli mateřství Lorrie. Mezitím Larry vydal pár sólových nahrávek a soustředil se na psaní písní. Poté se objevovali na kanadském hudebním pořadu Star Route a 8. září 1965 účinkovali v programu Shindig!. Larry napsal řadu písní včetně skladby „Delta Dawn“, „You’re The Reason God Made Oklahoma“ (obě nominované na cenu Grammy), „Tulsa Turnaround“, některé společně s textařem písní Alexandrem Harveym. Nahrál i duety své sestry s dlouholetými přáteli a spolupracovníky Merle Haggardem a Willie Nelsonem.

Duo se opět společně sešlo na koncertu revivalu rockabilly v Anglii v roce 1993. Potom se 19. ledna 2008 objevili na Deke Dickerson’s Guitar Geek Festival v Anaheimu, státu Kalifornie.

Lorrie Collins zemřela po komplikacích z pádu 4. srpna 2018 v Renu, ve státě Nevada. Bylo jí 76 let.

Video
Vybrané singly

Beetle Bug Bop/Hush Money (1955, Columbia)
The Rockaway Rock/Make Him Behave (1956, Columbia)
I’m In My Teens/They’re Still In Love (1956, Columbia)
Rock And Roll Polka/My First Love (1956, Columbia)
Move A Little Closer/Go Away, Don’t Bother Me (1957, Columbia)
Hop, Skip And Jump/Young Heart (1957, Columbia)
Party/Heartbeat (1957, Columbia)
Hoy Hoy/Mama Worries (1958, Columbia)
Mercy/Sweet Talk (1958, Columbia)
Whistle Bait/Rock Boppin‘ Baby (1958, Columbia)
Kinda Like Love/Sugar Plum (1959, Columbia)
The Lonesome Road/Another Man Done Gone (1959, Columbia)

stars
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
YouTube
Instagram