Carl Mann se narodil 22. srpna 1942 v Huntingdonu, státu Tennessee. Je americkým rockabilly zpěvákem, kytaristou a pianistou. Carl vyrůstal na venkově v blízkosti lesů v Tennessee. Jeho rodiče vlastnili úspěšnou dřevařskou firmu.
Místní rozhlasové stanice hrály klasické hillbilly a honky tonk, které rodina poslouchala ze svého bezdrátového rádia. Velice rádi poslouchali Grand Ole Opry. Velký vliv na Carla měli především Lefty Frizzel, Hank Williams, Carl Smith a Hank Snow. Mann jako malý kluk (v 9 letech) zpíval v kostele. Později zpíval country písničky po místních talentových soutěžích v rozhlase aod roku 1950 se naučil hrát na kytaru. V roce 1952 mu rozhlasová stanice WDXI umožnila pravidelné místo v pořadu.
V roce 1954 založil Mann kapelu s ostatními mladíky. Ve skupině byli Rob Oatswell, Tony Moore, Robbie Robinson a Carlův bratranec Jerry. Ve svých 13 letech se Carl naučil hrát na piano, protože nikdo ze skupiny na něj neuměl hrát. Vystupovali v místních kostelech, školách a v Junior Opry na WSM v Nashvillu. Carl brzy začal poslouchat R&B a mladého Elvise. Rád posedával s místními diskžokeji a hrál nejnovější hity. Jeden známý DJ Bill Haney mu zařídil konkurz u Jimmy Martina v Jacksonu. Martin měl vlastní kombo a rodící se nahrávací společnost Jaxon Records. Ve studiu se setkal s Eddie Bushem, který mu začal hrát na kytaru. V roce 1957 vydal svůj první singl na značce Jaxon Records. Singl nesl název „Gonna Rock And Roll Tonight“, na b. straně singlu byla skladba „Rockin´ Love“ (Jaxon 502). Skupina byla pojmenována jako Carl Mann & The Kool Kats. Carl zaplatil za nahrávací frekvenci, vylisování desek a měl 350 výlisků s tímto singlem. Výlisky prodával na svých vystoupeních. Mann natočil několik dalších singlů u Jaxon Records. Mezi nimi bylo vydáno i demo nahrávky „Mona Lisa“ v pomalé verzi.
Eddie Bush se nyní stal hlavním kytaristou kapely, Rob hrál na kontrabas, Tony na bicí, Carl kromě zpěvu hrál na doprovodnou kytaru a piano. Jeho manažerem se stal W. S. Holland (bubeník Carla Perkinse), který ho přivedl do Sun Records. Sam Phillips, majitel Sun, uzavřel s Mannem smlouvu na tři roky. Krátce nato Sun vydala jeho rockabilly verzi písně Nat King Colea s názvem „Mona Lisa“. Tuto skladbu vydal u MGM téměř ve stejnou dobu i Conway Twitty a od obou zpěváků měla píseň velký úspěch. Jako první se dostala Mannova verze na 24. místo žebříčku US Black Singles. Carlovi bylo pouhých šestnáct let. V roce 1959 se dostala na 25. místo žebříčku Billboard Hot 100. Na b. straně singlu byla skladba „Foolish One“.
Další singly Carla byly již méně úspěšné. I když v roce 1959 měl ještě další úspěch se skladbou „Pretend“, která se dostala na 57. místo v Hot 100. Na začátku roku 1960 vydal další singl „Some Enchanted Evening“/“I Can’t Forget“, který neměl úspěch. Další singl „South Of The Border“/“I’m Coming Home“ také propadl, i když skladba „I’m Coming Home“ vypadala na úspěch, do Billboardu se nedostala. Nazpíval ji i Elvis. Skladby, které se bohužel neuchytily, byly „Baby I Don’t Care“, „Ubangi Stomp“, „Mexicali Rose“ a „Look At That Moon“ (tu napsal Mann společně s Carlem Perkinsem). V roce 1960 vydal LP album Like Mann. Bohužel se neprodávalo dost dobře. Proto se na nějakou dobu odebral z hudebního průmyslu. V roce 1964 působil v armádě a v roce 1966 vydal další singl „Down To My Last I Love You“, který vyšel na Monument Records. Poté, co i tento singl mu nevynesl hit, věnoval se rodinnému životu. Následně začal mít problémy s alkoholem.
Carl se v roce 1974 vrátil do hudebního průmyslu jako country zpěvák. Nahrával pro ABC Records a Dot. V roce 1976 vydal singl „Twilight Time“, který se vyšplhal na žebříček US Country Signles na poslední příčku 100. V roce 1977 uzavřel smlouvu s holandskou nahrávací společností Rockhouse Records. O rok později na této značce vydal napůl živé, napůl studiové album Gonna Rock’n´Roll Tonight a v roce 1981 In Rockabilly Country. Zde mj. vyšla skladba „Judy“, kterou také známe v podání Elvise. V 80. letech příležitostně vystupoval na turné po Evropě. Nakonec se vrátil společně s rodinou k povolání svých rodičů, těžbě dřeva.
Několikrát se ještě Mann vrátil k hudbě, ale v roce 2005 se definitivně rozhodl ukončit kariéru a odešel do důchodu. Ještě vystoupil v místní rozhlasové show Huntingdon Hayride. Ovšem poté začal vystupovat v zámoří i ve státech a nahrál CD nazvané Rockabilly Highway vydané v roce 2008. Hraje a zpívá na něm i se svými kamarády ze Sun Records, W. S. Hollandem a Rayburn Anthonym. V roce 2006 byl Carl Mann uveden do Rockabilly Hall Of Famev Jacksonu, státu Tennessee. V roce 2009 vystoupil na třináctém festivalu Rockabilly Rave. V květnu 2011 vyšla kniha o jeho životě a zejména hudební kariéře The Last Son Of Sun.
Video
Vybrané singly
Gonna Rock And Roll Tonight/Rockin´ Love (duben 1957, Jaxon)
Mona Lisa/Foolish One (bsřezen 1959, Phillips International)
Pretend/Rockin´ Love (září 1959, Phillips International)
Some Enchanted Evening/I Can’t Forget (prosinec 1959, Phillips Int,)
South Of The Border/I’m Coming Home (květen 1960, Phillips Int.)
Wayward Wind/Born To Be Bad (říjen 1960, Phillips Int.)
If I Could Change You/I Ain’t Got No Home (červenec 1961 Phillips Int.)
When I Grow Too Old To Dream/Mountain Dew (červen 1962, Phillips Int.)
The Serenade Of The Bells/Down To My Last I Forgive You (říjen 1966, Monument)
Headin´ For A Heartbreak/Isn’t It True (1968, Arcade)
Burnin´ Holes In The Eyes Of Abraham Lincoln/Ballad Of Johnny Cycle (říjen 1974, ABC)
Twilight Time/Belly-Rubbin´ Country Soul (1976. ABC Dot)
Vybraná alba
Like Mann (1960, Phillips International)
Gonna Rock’n’Roll Tonight (1978, Charly)
In Rockabilly Country (1981, Rockhouse)
Rockin´ Mann (1997, Charly)
Strait And Narrow Road (2006, Dove Olive Branch)
Legendary Country Influences (2007, Carl Mann)
Carl Rocks (2008, Bear Family)