Slapdash rockabilly


Slapdash rockabilly

Pražské rockabilly trio bylo založené v roce 2005. Současnou sestavu tvoří:

Petr Židlický – kytara, hlavní zpěv
Jiří Hamouz – kontrabas, zpěv
Jan (Ferenc) Štědronský – bicí, zpěv

Začátek můžeme hledat už v 90. Letech, kdy se Petr a Ferenc setkali v jedné z mála tehdejších českých kapel hrajících rockabilly – Crazy Wheels. Po několika úspěšných letech hraní se jejich cesty rozdělily, Ferenc si „odskočil“ do punkbilly formace The Gangnails, ve které působil až do roku 2007, kdy kapelu opustil a začal se naplno věnovat již jen nově vzniklým Slapdash Rockabilly. Petr zůstal věrný rockabilly a s bývalým zpěvákem Crazy Wheels založili novou formaci Go! Daddy O´, kterou na kontrabas doplnil Petrův kamarád z mládí Pavel Růžička.

Po letech se jejich cesty zase spojily a v roce 2005 se sešli na jednom podiu již všichni tři zakládající členové Slapdash Rockabilly (Petr, Ferenc a Pavel). Po 14ti letech (na začátku roku 2020) nahradil Pavla nový basista - Jirka Hamouz, který současně působí ve své swingové formaci Marty's Henpecked Club a na basu hraje ještě v kapele Gumption.

Za dobu své působnosti odehráli více než čtyři stovky koncertů. Pravidelně vyrážejí koncertovat i do zahraničí, zejména do Německa, Švýcarska, Polska, Rakouska, na Slovensko, ale také do Holandska či Belgie.

Na kontě mají tři CD, pár videoklipů a několik účastí na kompilacích a rockabilly výběrech, vydaných v Čechách i v zahraničí. Hudba Slapdash Rockabilly byla také použita v několika filmových snímcích a je často využívána do propagačních materiálů sportovních či kulturních akcí.

​Postupným vývojem přešla hudba od „klasičtějšího“ rockabilly k současnému "neorockabilly" s vlivy punku a country, ale je ovlivněna i dalšími hudebními směry, jako je ska nebo swing. Rock’n’rollové prvky však nevymizely a styl kapely je stále možné považovat za rockabilly. Kapely hraje převážně vlastní tvorbu, doplněnou o převzaté hity rock’n‘rollových hvězd 50. let až po současnost. Posluchač může v jejich hudbě na jedné straně poznat vlivy např. Elvise Presleyho, Johnnyho Cashe nebo Carla Perkinse, na straně druhé ale např. také Stray Cats, či současných australských punkových The Living End.

Fanoušci oceňují především jejich živá vystoupení plná energie a pozitivního náboje a tak se každý koncert Slapdash Rockabilly stává především velkým mejdanem.

Kapela úzce spolupracuje se sdružením Rockabilly CZ, které si vzalo za cíl propagovat tento hudební styl a pomocí www.rockabilly.cz informuje veřejnost o pořádaných koncertech. Hlavním projektem je letní open air festival Rockabilly CZ Rumble, který publiku představuje nejen začínající i ostřílené, ale i zahraniční kapely tohoto žánru.

Více info o Slapdash najdete na Facebooku.

​______________________________________________________________________________________________

 

Great Britain Flag

Slapdash rockabilly is a Prague rockabilly trio, formed in 2005 as a now and then band, but because it gained its large audience very soon, they begun to play regularly and became a real band. All members have rich music history (Crazy Wheels, Gang Nails, Go!DaddyO´).

They are playing not only in the Czech Republic but also in other European countries (Germany, Nederland, Swiss or Poland).

They released an author CD titled Slapdash – neorockabilly and also participated at several compilation volumes. Their specific sound is enriched with the variety music elements such as punk and country, but also ska or swing.

The Slapdash rockabilly performance is full of energy so you can´t sit still and must join and enjoy the party.

The band closely collaborates with Rockabilly CZ organisation providing the portal www.rockabilly.cz to support the scene in the Czech Republic and organising the biggest rockabilly summer music festival Rockabilly CZ Rumble, which brings to people not only czech starting and famous bands, but also foreing stars.

More about Slapdash you can find on Facebook.

______________________________________________________________________________________________

 

Video

______________________________________________________________________________________________

 

Diskografie

NOBODY SEES IN MY HEAD

Slapdash rockabilly - CD 2017

10 autorských skladeb a 6 cover verzí ve stylu rockabilly nahrála kapela ve studiu ExAvik.
CD vydalo v roce 2017 vydavatelství AVIK.
Ukázky skladeb si můžete poslechnout na Facebookovém profilu Slapdash.
CD si můžete koupit v e-shopu Rockabilly.cz.

 

ROCKABILLY - IT´S ALL ´ROUND

Slapdash rockabilly - CD 2013

12 cover verzí různých žánrů, zpracovaných jako rockabilly/neorockabilly doplněných o dvě autorské skladby (Rusty Pistons Race a The Star Ghost Train) nahraných ve studiu ExAvik a vydaných u společnosti AVIK.
Ukázky skladeb si můžete poslechnout na Myspace profilu Slapdash.
CD si můžete koupit v e-shopu Rockabilly.cz.

 

SLAPDASH|NEO|ROCK|A|BILLY

Slapdash rockabilly - CD 2012

13 autorských skladeb vydaných na CD SLAPDASH|NEO|ROCK|A|BILLY vydavatelstvím AVIK.
Ukázky skladeb si můžete poslechnout na Myspace profilu Slapdash.
CD si můžete koupit v e-shopu Rockabilly.cz.

 

CD WWW.ROCKABILLY.CZ, VOL. 1

WWW.ROCKABILLY.CZ, VOL. 1

CD, které vydalo sdružení Rockabilly.cz u společnosti AVIK,
obsahuje 14 autorských skladeb sedmi kapel, které se v České Republice zabývají rockabilly.
Slapdash se zde prezentují skladbami Slap His Face a Thinkin´Of.
CD si můžete koupit v e-shopu Rockabilly.cz.

______________________________________________________________________________________________

 

dexus

Doporučujeme
Reklama
Kontakty Rockabilly.cz

Inzerce, e-shop, koncerty
Pavel Růžička
+420 777 285 324
pavel@rockabilly.cz

Grafika, DTP, kapely, správa obsahu webu
Petr Židlický
+420 608 956 648
petr@rockabilly.cz

Produkce, e-shop
Martin Maucha
+420 603 740 177
martin@rockabilly.cz

Podporujeme